top of page

Dlaczego Gerson wybrał marchewkę?

Zaktualizowano: 17 lut 2021

Czy wiesz o tym, że niesamowite benefity świeżo wyciskanego soku z marchwi, odkryte przez cudownego praktyka w uzdrawianiu chorób nowotworowych dr Gersona ratują nasze życie i zdrowie?


Dlaczego akurat marchewka stała się podstawowym warzywem w terapii Gersona?

marchew

  • Gerson był praktykiem.

Sprawdzał na swoich pacjentach co dla nich działa. Zauważył, że właśnie podając im sok z marchwi, jest w stanie wyprowadzić ich z najgorszych, śmiertelnych objawów.


  • Wątroba = detox, marchew pobudza.

Wątroba jest organem numer jeden w naszym organizmie i musimy ją oczyszczać, aby prawidłowo funkcjonowała. Marchew sprawdza się tutaj znakomicie i pobudza organizm do oczyszczania.  • Gerson zauważył, że marchew jest tania, smaczna i występuje mała nietolerancja.

Praktycznie 99% jego pacjentów nie miała, żadnych nietolerancji jeśli chodzi o marchew. Marchew smakuje, jest tania i pomaga praktycznie wszystkim.
Problemy związane ze spożywaniem marchwi. Czy one na pewno istnieją?


1. Pierwszy problem, który się często słyszy to to, że marchew może podnosić cukier w organizmie. Ale czy jest tak na pewno czy to jest tylko jakiś mit?

skład marchewki

Marchew ma niską zawartość węglowodanów i cukrów, poza tym zawiera dość dużo błonnika, który pozwala na to, żeby cukier uwalniał się bardzo powoli w naszym organizmie. Dlatego mówienie, że picie soku z marchwi czy jedzenie marchwi będzie nam podnosić cukier jest tak naprawdę mitem.


Cukier mogą podnosić soki marchwiowe pasteryzowane kupione w sklepie, dlatego ich warto unikać.2. Duża ilość beta-karotenu.


Straszy nas się, że przy spożywaniu dużej ilości beta-karotenu, można zżółknąć.


Miałem takie okresy w swoim życiu, że spożywałem dużo soku z marchwi, żeby pobudzić oczyszczanie i wtedy moje ciało pięknie wyrzucało toksyny na zewnątrz. To nie jest problem, że żółkniesz! Problemem jest niezrozumienie tego, jak działa nasz organizm. Skóra jest największym organem wydalniczym i my chcemy, żeby nasze ciało wyrzucało przez skórę toksyny, a nie gromadziło je wewnątrz. Picie soku z marchwi z dużą ilością beta-karotenu jest benefitem, a nie problemem!3. Uwaga palacze na beta-karoten.


Przeprowadzano badanie, w którym palaczom zaczęto podawać suplementy witaminy A i beta-karotenu. Okazało się, że beta-karoten zawarty w suplementach powodował to, że u palaczy szybciej rozwijały się nowotwory. Ale zastanówmy się czy problemem jest tutaj beta-karoten czy palenie papierosów? Czy warto jest badać beta-karoten jak on działa na palaczy, czy lepiej zadbać o to, żeby palacze przestali palić? To nie beta-karoten powoduje, że pojawiają się nowotwory tylko palenie papierosów, ponieważ organizm nie wydala nadmiaru toksyn.

karoten

Udowodnione benefity


1. Pierwszy bezmleczny posiłek niemowląt.


Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego dzieciom jako pierwszy posiłek podaje się sok z marchwi? Większość posiłków i soków dla niemowląt w sklepie, zawiera jako podstawowy składnik - marchewkę, ponieważ jest to najbardziej bezpieczny pokarm dla naszego dziecka.2. Wątroba - pobudza oczyszczanie - żółkniesz.


Gerson zauważył, że marchew pobudza pięknie do pracy wątrobę i wtedy się oczyszczamy.3. Identyczny skład jak ludzka krew.


Właśnie dlatego dla dzieci podaje się sok z marchwi.4. Taki sam układ i zawartość aminokwasów jak w mleku matki.


Marchew jest przebadana pod tym kątem i to wszystko jest udowodnione naukowo.5. Alfa i beta-karoten - wzrok i skóra.


Marchew po przekrojeniu wygląda jak ludzkie oko! Natura powiedziała nam do czego jest nam to potrzebne.


Beta-karoten wpływa również korzystnie na wygląd skóry.


Beta-karoten zamienia się na witaminę A w naszych jelitach, czyli na retinol, który magazynowany w wątrobie. Retinol pełni wiele funkcji w naszym organizmie, m.in. bierze udział w procesie widzenia, wspiera układ odpornościowy, sprzyja zdolności regeneracyjnej komórek.


Uwaga!

Toksyczna jest tylko sztuczna witamina A!Jeżeli kiedykolwiek natrafisz na jakieś badania, które będą straszyć Cię beta-karotenem czy witaminą A - wszystko dotyczy sztucznej suplementacji, która i tak nam szkodzi. Wszystko co jest sztuczne, nie jest przyjmowane przez nasz organizm.6. Marchew to taki "otwieracz", "transporter" dla innych pokarmów.


Organizm zna marchew, ponieważ jej skład jest identyczny jak ludzkiej krwi.

Wokół układu pokarmowego jest układ immunologiczny, który zabezpiecza, żeby coś niepożądanego nie dostało do naszego organizmu. Marchew może w bardzo łatwy sposób, wprowadzić inne składniki, które są dla nas odżywcze.7. Wystarczająca ilość przeciwutleniaczy.


W jednej szklance soku z marchwi znajduje się wystarczająca ilość potrzebnych przeciwutleniaczy, abyś mógł pozostać bardzo długo młody i żeby w Twoim organizmie nie powstawały stany zapalne.

sok marchwiowy

8. Ochrona układu krwionośnego i serca.


Zawarte w marchwi składniki wzmacniają i wspomagają układ krwionośny, obniżają zły cholesterol, jak również pomagają dla naszego serca.9. Poprawia ruchliwość spermy.10. Witamina K zawarta w marchwi poprawia gojenie skóry.11. Zwalcza zaparcia, reguluje rytm wypróżnień, poprawia perystaltykę jelit.


12. Likwiduje stany zapalne.


Jeśli będziesz mieć jakiś stan zapalny, np. na skórze to zrób sobie papkę z marchwi i nałóż na skórę. Zobaczysz jak to pięknie działa. Skoro na skórze tak pięknie działa to wiadomo, że działa także w środku.13. Falkarinol - składnik, który może uchronić przed nowotworem.


Sok z marchwi zawiera falkarinol, który wykazuje dobroczynne działanie w profilaktyce raka.14. Pobudza produkcję śliny.


Sok z marchwi pobudza produkcję śliny, przez co zmniejsza ryzyko powstawania płytki nazębnej i próchnicy.UWAGA!

Wszystko to dotyczy surowej marchwi, a nie gotowanej.

waga marchewki

Mówi się do nas o jakiś tam problemach, które są pikusiem w porównaniu do tego jak dużo benefitów z picia soku z marchwi jesteśmy w stanie osiągnąć. Gerson się nie mylił. Jest to jedyna postać na świecie, która miała udokumentowane tak niesamowite efekty z leczenia swoich pacjentów. Nikt do tej pory nie był w stanie wyleczyć tylu pacjentów procentowo w stosunku do innych metod, które są stosowane na świecie.


Sok z marchwi to najtańsze lekarstwo na nowotwory, wzrok, skórę i mam nadzieję, że z niego skorzystasz


 


10 144 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page