top of page

Co na zatoki, uczulenia i alergie? Jala Neti Pot.

Zaktualizowano: 17 lut 2021

Mój tata do mnie mówił: "Katar leczony trwa tydzień, nieleczony trwa 7 dni".


Czy miał rację? Zaraz się przekonamy.

bolące zatoki

Mam dla Ciebie dzisiaj wspaniały sposób, w jaki będziesz mógł oczyścić swoje zatoki, nos i pozbyć się kataru - nie w 7 dni, ale dużo szybciej!Co to jest Jala Neti? Dlaczego warto zacząć już dzisiaj?

Neti Pot stosuję zawsze, kiedy zaczyna cieknąć mi z nosa, boli mnie głowa lub zatoki.


Większość z nas myśli, że katar to jest choroba. Jest jednak wręcz przeciwnie!


Katar to oznaka oczyszczania Twojego organizmu, który w ten sposób chce wyrzucić z siebie nagromadzone nieczystości. Dlatego błędem jest zatrzymywanie kataru w jakikolwiek, chemiczny sposób.


Natomiast kiedy zastosujesz to naturalne rozwiązanie, jakim jest użycie Neti Pot - pomożesz swojemu organizmowi, wyrzucić te toksyny szybciej, żebyś jak najszybciej mógł poczuć się fajnie.

problem z zatokami

Jak przygotować taki roztwór?


Potrzebne nam będą:

  • gorąca, przegotowana woda,

  • przegotowana zimna woda,

  • pojemnik na wodę,

  • garnuszek Neti Pot,

  • gorzka sól Epsom.

Do naczynia wlewamy 1/3 litra gorącej wody, wsypujemy do niej szczyptę soli i mieszamy, żeby sól się dobrze rozpuściła i nie było żadnych grudek.


Kiedy już nam się to wymieszało, dolewamy zimnej wody. Potrzebujemy uzyskać temperaturę pokojową roztworu. Jeśli jest za zimny, zatoki będą się obkurczać i nie będzie tego fajnego działania. Jeśli za gorący - nie będzie to przyjemne dla Twojego nosa.


Zaczynamy płukanie nosa.


Uzupełniam pojemnik Neti Pot. Wkładam do jednej dziurki w nosie i zaczynam przelewać. Kiedy roztwór przeleci już przez jedną dziurkę, robię to samo na drugą.


Po przepłukaniu z obu stron, możesz to powtórzyć po to, żeby efekt był jeszcze lepszy.


Po zakończonym płukaniu, trzeba wysuszyć zatoki poprzez oddychanie nosem. Oddychamy najpierw powoli, później coraz szybciej.

azjatycki sposób na zatoki

Dwie ważne wskazówki:


  1. W momencie kiedy zaczniesz przelewać roztwór i nie będzie leciało z drugiej strony to albo wodę masz za zimną wodę, albo zatoki są zbyt mocno zapchane. Potrzebujesz poczekać chwilę, żeby to się przepchnęło. Jeśli natomiast nie będzie dalej leciało to przerwij na chwilę, pozwól tej wodzie z solą troszeczkę pobyć w Twoim nosie, wydmuchaj nos i wtedy powróć do przepłukiwania.

  2. Podczas przelewania oddychaj buzią, bo jeśli nagle zaczniesz oddychać nosem, woda dostanie się do gardła i poczujesz, jakbyś się napił wody podczas pływania w basenie.

Neti Pot pomoże Twojemu ciału, w naturalny sposób wyrzucić z siebie toksyny poprzez nos.Mam nadzieję, że Cię zainspirowałem.


Taki malutki garnuszek da Ci tyle przyjemności w życiu.


Będziesz mógł na nowo korzystać ze swojego układu oddechowego, szybciej niż w 7 dni.


 


8308 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page